آخرین اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در خصوص اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا اعلام شد

 آخرین اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در خصوص اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا اعلام شد

در جلسه هماهنگی و راهبری کارگروه معاینه فنی خودرو، آخرین اقدامات و پیگیری های صورت گرفته در خصوص اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا اعلام و در خصوص آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت. 

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در این جلسه اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور گزارشی از آخرین وضعیت اتصال مراکز معاینه فنی خودرو به سامانه سیمفا ارائه نمود و اعلام شد که تقریبا تمامی مراکز معاینه فنی خودرو از جمله کلانشهرها به این سامانه متصل هستند و سیمفا به سامانه راهور ناجا هم متصل شده است.

در ادامه در خصوص مسائل پیش روی نهائی شدن موضوعات مرتبط با سامانه سیمفا و تجهیز مراکز معاینه فنی خودرو به دوربین های پلاک خوان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در ادامه علی نوذرپور معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد: اجرای سامانه سیمفا از مهمترین اقدامات عملی می باشد که در طول سالهای گذشته برای مقابله با آلودگی هوا و همچنین ارتقای سطح ایمنی انجام شده است.

وی موفقیت در اجرای طرح‌های ترافیکی همانند طرح LEZ را وابسته به اجرای سیستم یکپارچه معاینه فنی دانست.

نوذرپور بر پیگیری تجهیز مراکز معاینه فنی خودروهای سبک به دوربین های پلاک خوان از سوی تمامی مسئولان ذیربط تا حصول نتیجه تاکید نمود: تمامی مراکز معاینه فنی خودرو در شهرها تا شهریور ماه باید به دوربین های پلاک خوان مجهز شوند و چنانچه مرکزی تا آن زمان فاقد این دوربین ها باشد، ادامه کارش غیر قابل قبول است.

این جلسه صبح دوشنبه 28 تیرماه با حضور نوذرپور معاون امور شهرداری ها و جعفرپور مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمدیان دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور، سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور، نمایندگان شهرداری تهران و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و سایر مسئولان ذیربط در سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل شد.