مسیر ناهموار تاکسی ها از کارخانه تا خیابان؛ ارائه گزارش نوسازی تاوگان تاکسیرانی در شبکه خبر سیما

مسیر ناهموار تاکسی ها از کارخانه تا خیابان؛ ارائه گزارش نوسازی تاوگان تاکسیرانی در شبکه خبر سیما

مسیر ناهموار تاکسی ها از کارخانه تا خیابان؛ ارائه گزارش نوسازی تاوگان تاکسیرانی در شبکه خبر سیما

 

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری و مجری طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با حضور در استودیو روی خط خبر شبکه خبر سیما گفت: ما تاکنون 60 هزار ثبت نام برای تعویض خودرو داشته ایم اما امکان تحویل60 هزار خودرو به متقاضی در زمان پیش بینی شده را نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مسعود طبیبی با تاکید بر آلودگی هوای شهر تهران و تسریع در تغییر ناوگان تاکسیرانی گفت: در برخی مراحل کار کند میشود و این از توان ما (تاکسیرانی ) خارج است.

مجری طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور در پاسخ این سوال که آیا رانندگان تاکسی از طرح نوسازی ناوگان فرسوده استقبال کرده اند؟ گفت:  رانندگان تاکسی از تسهلات طرح استقبال نمیکند زیرا با قیمت خودرو همخوانی ندارد بهمین دلیل تاکسیران به هر طریق ممکن با تامین مالی سعی می کند تاکسی جدید خود را بصورت نقدی تحویل گیرد. از طرفی خودرو ناوگان تاکسیرانی باید از نظر کیفی نیز بهترین خودرو های داخلی و یا وارداتی را در اختیار داشته باشد، اما متاسفانه یک خودروساز بیشتر نیست که با دو نوع خودرو سمند ای اف سون و پژوه 405  اقدام به تغییر خورو های فرسوده کرده ایم. خودروهای وارداتی نیز با قیمت بالاتر و پرئاخت اقساط سنگین تر که راننده توان پرداخت ندارد. وی افزود: البته ما رایزنی هایی شروع کردیم تا خودرو ساز دوم هم وارد شود.

طبیبی درباره مراحل کار نیز گفت: تاکسیران اگر 20 میلیون پرداخت کرده باشد، ظرف 31 روز خودرو را تحویل می گیرد اما عملاً چنین اتفاقی نیفتاد بلکه نزدیک به 45 روز طول می کشد. وی افزود: از تعداد 14 هزار پرونده 3200 خودرو تحویل شده است.

 مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری و مجری طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور در ادامه گفت: هدف اولیه طرح افزایش رضایتمندی مردم بوده است که هنوز به این هدف نرسیده ایم. وی افزود: با تشکیل 14 هزار پرونده مبالغ به حساب خودروساز واریز شده است اما هنوز بسیازی از خودروها تحویل نشده است. شرکت خورو ساز یکماه طول می کشد تاکسی را که وسیله امرار معاش تاکسیران است آماده تحویل کند که باید زمان تحویل کوتاه تر شود.

مهدی ابراهیمی جانشین معاونت فنی و بهره برداری تاکسیرانی تهران در گفتگوی تلفنی با برنامه درباره چالش های اجرایی طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی گفت: تاکسی وسیله کار تاکسیران است، بنابراین در این فرایند نوسازی باید همه بصورت ویژه به تغییر ناوگان تاکسی شهر نگاه کنند. وی افزود: در سازمان تاکسیرانی تهران 13 هزار نفر ثبت نام کرده اند که معرفی به بانک شدند اما سرعت در نظام بانکی کاهش پیدا کرده است.

ابراهیمی در ادامه افزود: قراربود که تاکسیران بعد از تحویل خوروی فرسوده، همزمان پلاک جدید خودرو صادر و تاکسی جدید تحویل شود و مراحل اداری با مسئولین ذیربط باشد نه تاکسیران .

وی افزود: بهتر است مراحل تغییر جابجایی خودرو به سهولت انجام شود و می توان مراحل انجام کار را طوری برنامه ریزی کرد که ترتیب مراحل اداری کار بعد از تحویل خودرو انجام شود تا کار سرعت گیرد. چراکه می بینیم، راننده محترم وجه 25 تا 26 میلیون تومان را تحویل داده اما هنوز بعد از یکماه انتظار تحویل خودرو صورت نگرفته است.

مسعود طبیبی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری و مجری طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشورضمن تشکر از جانشین معاونت فنی و بهره برداری تاکسیرانی تهران ادامه داد: هیچ منطقی وجود ندارد که چرا زمان زیادی طول میکشد تا خودرو تحویل راننده شود یعنی 12 تا 13 روز بیش از پیش بینی ما.

طبیبی خطاب به بانک های کشور نیز گفت: از بانک های محترم خواهش میکنیم به پروانه رانندگی تاکسیران به چشم یک جواز کسب نگاه کنند و از آن بعنوان وسیله ضمانت دیده شود و قابل استناد باشد. وی افزود: اگر بخواهیم هوای پاک داشته باشیم باید مسئله تغییر تاکسی فرسوده را هم جدی بگیریم.

 ابراهیمی در ادامه صحبت های تلفنی خود گفت: پیکان ها در طول یکسال باندازه 10 کیلو ذرات آلوده کننده در هوای شهر اضافه میکنند یعنی حدود 3/5 تن در سال. ما بیش از 6000  تاکسی پیکان در شهر داریم که هنوز فعال هستند، نتیجه این آمار برای آلودگی شهر تهران بسیار زیاد است. به هر حال امیدواریم تاکسی پیکان های  ثبت نام شده دراولین فرصت خودرو خودر را تحویل بگیرند.

وی در پایان افزود: اقدامات و اطلاع رسانی های مورد نیاز صورت گرفته است و به همه ثبت نام شده ها در خصوص روند تحویل خودرو اطلاع داده ایم اما وقفه در شرکت خودرو ساز و سیستم بانکی روند تحویل خود رو را کند کرده است.